Theme by Kran

3/22/2015

"Wiara nie ma nic wspólnego z wiedzą. Dlatego nazywa się wiara, palancie"

Tytuł: Morze spokoju
Autor: Katja Millay
Wydawnictwo: Jaguar 
LIczba stron: 456
Data wydania: 2014
Natsya Kashnikov chce tylko dwóch rzeczy: przetrwać liceum bez żadnych osób, które będą pouczać ją na temat jej przeszłości oraz sprawić, aby chłopak, który zabrał jej dosłownie wszystko – tożsamość, duszę i chęć życia – zapłacił za to. Historia Josh’a Bennett’a to nie sekret: każda osoba, którą kochał, opuściła ten świat, aż w końcu, gdy chłopak miał 17 lat, nie został mu już nikt. Teraz, wszystko czego Josh pragnie, to to, aby ludzie pozwolili mu zostać samemu, ponieważ gdy Twoje imię jest synonimem śmierci, każdy ma tendencję do pozostawienia Ci Twojej własnej przestrzeni. Każdy z wyjątkiem Nastyi, tajemniczej, nowej dziewczyny w szkole, która zaczyna się kręcić wokół chłopaka i nie ma zamiaru odejść, dopóki nie zyska wpływu na każdy aspekt jego życia. Ale im bardziej Josh ją poznaje, tym większą jest ona dla niego zagadką. Kiedy intensywność ich relacji się nasila, a pytania bez odpowiedzi zaczynają się piętrzyć, chłopak zaczyna się zastanawiać, czy kiedykolwiek odkryje sekrety ukrywane przez dziewczynę – albo czy w ogóle tego chce.
Bohaterowie:
Są niesamowici. Mają za sobą drastyczną przeszłość i żyją w samotności. Uczą się przyjaźni i miłości oraz zadają nawzajem ból. Natsya trzyma go na dystans i rani a Jash wcale nie jest taki chętny by poznać jej 
sekrety. Relacje które ich łonczą są skonplikowane i bardzo kruche. 

Fabuła:
Autorka wykreowałą nam realny świat przedstawiony w okrutnym świetle w którym ludzie umierają, napadają innych i ranią innych. Są w nim odludki, od których inni wolą trzymać sie z daleka, tacy którzy budza odraze swoim zachowaniem i ci którzy nie zważając na okoliczności chcą dopiąć swego. Zdarzają się jednak też tacy którzy tylko za takich uchodza a w rzeczywistości są niezwykle wrażliwi. Taka właśnie jest Emili która uchodzi za Natsye, rosyjską kur*ę. Przeprowadziłą sie do ciotki żeby uciec od przeszłości jednak ta nie pozwala o sobie zapomnieć. W nowym miejscu wszyscy myślą że Natsya nie umie mówic. Tylko Josh wie że to nie prawda i chce sie dowiedzieć dlateczgo. Nawiązuje sie między nimi relacja któej nie można nazwac prosta i przewidywalną. Ich miłośći jest skomplikowana i oboje o tym wiedzą, choć nie chcą o tym myśleć. 

Oprawa Graficzna:
Nie udało mi się znaleźć zdjęcia dobrej jakości więc musicie mi uwierzyć na słowo że okładka jest zachwycająca. Co prawda nie kojarzy mi się za bardzo z treścią książki a raczej z książkami typu fantasty gdzie jest anioł i śmiertelniczka, ale mniejsza o to :)

Podsumowanie:
Zazwyczaj kiedy czytam o trudnej miłości to dotyczy ona istoty fantastycznej typu demon i jakiejś śmiertelniczki dlatego jestem mile zaskoczona, szczególnie ze okładka wywołała we mnie odczucie właśnie atmosfery fantasy. Książka jest dobrze rozbudowana i ma ciekawe wątki poboczne. Moim zdaniem jest warta przeczytania i umieszczenia w swojej biblioteczce, choć niestety moja książka jest z biblioteki :)


"Jakie jest wasze najpiękniejsze wspomnienie zwiazane z książkami?". Jest to według mnie bardzo dobre pytanie. Każdy na pewno posiada jakieś wspaniałe wspomnienie którym moze sie podzielić. Do wygrania jest książka "Magia Bzów" lub "Golem" (do wyboru). Obie zapowiadają się ciekawie wiec gorąco zachecam do wziecia udziału w konkursie na tej stronie do 31.03.2015.
J.M.K.

Ps. Rajuśka, ale wtopa ! Nie zauważyłam że koleżanka już wcześniej wstawiła recenzje tej książki :( Mam nadzieję że mi wybaczycie. Nastepnym razem upewnie się że nikt wcześniej nie pisał już na tym blogu recenzji danej książki. No, przynajmniej możecie sobie porównać wrażenia jakie wywarła na czytelniku, bo jak widze poprzedniczce też sie podobała :3

3 komentarze:

  1. Muszę koniecznie przeczytać :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Muszę sprawdzić, czy w bibliotece mają tę książkę :) Tak w ogóle to fajny blog. Bardzo lubię czytać książki, więc jest on dla mnie przydatny. Podoba mi się, jak jest to tu opisane/zrecenzowane :)
    http://caterpillarsuun.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń