Theme by Kran

5/04/2015

Dariusz Rekosz - Tylogia Detektywów para - Jacek i Barbara

Cześć kochani! Właśnie przeczytałam pierwszą w swoim życiu trylogię. W sumie to chyba książka dla dzieci, ale ja mam inne zdanie :)

Tytuł: Detektywów para - Jacek i Barbara 
Tytuł pierwszej części: Tajemnicza szafa
Tytuł drugiej części: Żółta walizka 
Tytuł trzeciej części: Naszyjnik królowej 
Autor: Dariusz Rekosz
Wydawnictwo: Dreams 
Rok wydania: 2012
Łączna ilość stron: 270
Fabuła
Akcja powieści dzieje się w wieku współczesnym. Na początku książki poznajemy dwoje nastolatków: Jacka i Basię. Właśnie rozpoczynają się wakacje. Wszyscy powyjeżdżali na jakieś wczasy, zostało tylko ich dwojga. W pierwszej części są opisane przygody o tzw. Tajemniczej szafie. Dostawcy dali tę oto szafę pod sklep jubilerski, potem się szybko zwijają i jadą. Ale nagle ktoś zauważa, że nie ma drogocennych pierścionków, warte są ponad miliony. Z kolei trzecia część wydała mi się najlepsza. Z wizytą do Niwki (nazwa dzielnicy, w której mieszkają Jacek i Basia) przyjeżdża najprawdziwsza królowa Elżbieta! Monarcha ma zamiar zostawić w ich kościele drogi i piękny naszyjnik, ktoś próbuje go ukraść. Zamieszany jest w to wujek Baśki...
" Nie wiesz co ze sobą zrobić, gdy pada deszcz? To kosmicznie proste! Weź udział w profesjonalnym castingu, nawet jeśli nie dostaniesz się do filmu, zawsze możesz liczyć na... kolejną dawkę detektywistycznych przygód. Tym razem Jacek i Basia chcą się dowiedzieć: ile chlebów upiekł piekarz i kto udawał kalekę? No i gdzie, u licha, podziała się żółta walizka? Ruszamy do akcji numer dwa!!!"
Fabule daję 5\5 

Bohaterowie
Jeżeli chodzi o bohaterów, bez zastrzeżeń. Każdy bohater był śmieszny i tajemniczy zarazem. Nawet był tam facet, który ciągle powtarzał kurdebele. Najlepiej spisał się Jacek, główny bohater książki. Chociaż tak do końca nie byli tacywspaniali. Mogę powiedzieć, że postaci były w 99.9% dobre. 
Bohaterom daję 4,5\5

Oprawa graficzna
Oprawa dosyć dziecinna, jednak przykuła moją uwagę od razu. 

Oprawie daję 4\5

Podsumowanie
Jedna z najlepszych książek, jakie czytałam. Mówi o tym, jak się nie nudzić w wakacje, o wspaniałych przygodach detektywistycznych. Autor zadbał o żartobliwa kompozycję, która przyciąga do siebie wielu czytelników w różnym wieku. Książka jak najbardziej dla dzieci, ale też dla nastolatków lubiących sobie powspominać dawne dziecinne czasy. Naprawdę czasem pokładałam się ze śmiechu.

W sumie wychodzi 13,5\15 

Ps. Miłego czytania !3 komentarze:

  1. Odpowiedzi
    1. To przeczytaj, naprawdę książka godna polecenia. Potem podziel się uczuciami wydobytymi z książki na naszym blogu :3

      Usuń