Theme by Kran

3/05/2016

Podsumowanie lutego

W tym miesiącu na blogu mieliście możliwość przeczytać 2 wspaniałe recenzje :

Piotr Milewski - "Dzienniki japońskie", czyli o deszczowej Japonii naprawdę

Piotr Milewski postanawia opowiedzieć nam o swojej nietypowej podróży marzeń. Z cienkim portfelem przylatuje do Japonii i z plecakiem na plecach przebywa kraj... autostopem.

W roku Królika rozpoczyna przygodę w zaprzyjaźnionej już po tygodniu tokijskiej dzielnicy Ebara-machi, przemierza na południe, a następnie zawraca i kieruje się ku północy, barwnie komentując przy tym odwiedzane miejsca, klimat, a także prawdziwy temperament japończyka do obcych.

Piotr Milewski powraca do Japonii po trzech latach - w roku konia. Tym razem, wędrując już bardziej w północnych klimatach, przyjeżdża, by poznać rodziców jego narzeczonej.
Suzanne Collins - Trylogia Igrzyska Śmierci

"W państwie Panem, które powstało na gruzach dawnej Ameryki Północnej, co roku odbywa się okrutne telewizyjne show - Głodowe Igrzyska. Biorą w nim udział młodzi z podległych stolicy dystryktów, a wśród nich szesnastoletnia Katniss. Choć wcale tego nie chce, urasta na przywódczynię buntu przeciwko autorytarnej władzy... Nie ma też zamiaru zakochać się, a już na pewno wybierać między dwoma chłopcami, ale i do tego będzie zmuszona."

Chyba już wiecie po krótce, o co chodzi w tej książce.
I domyślacie się, że nie jest to dosyć normalna powieść.
Jak pewnie niektórzy z was zauważyli, do naszej ekipy dołączyła również Karina. Mam nadzieję, że wszyscy ją polubicie :)

1 komentarz: