Theme by Kran

3/15/2015

"Nie płakał, żeby zwrócić na siebie uwagę. Była to czysta rozpacz."


Tytuł: Niebo w ogniu
Seria: Monument 14 (tom 2)
Autorka: Emmy Laybourne
Wydawca: Rebis
Liczba stron: 280

Kilkanaścioro dzieci. Jeden supermarket, Milion rzeczy, które mogą pójść źle.

Zostańcie na miejscu albo uciekajcie do Denver.

Grupka nastolatków i młodszych dzieci - uwięziona w supermarkecie, w którym ukryła się przed serią coraz to większych katastrof - uczy się, jak przetrwać i zorganizować sobie schronienie przed chaosem. Pojawienie się obcych z zewnątrz burzy ich kruchy spokój i prowadzi do kolejnej tragedii, choć też daje dzieciom promyk nadziei. Okazuje się, że z lotniska w Denver władze ewakuują ludzi w bezpieczne miejsca. Jeśli tam dotrą, być może spotkają rodziców i zostaną ocaleni. W obliczu trudnej decyzji grupa się dzieli: Dean postanawia zostać w sklepie wraz ze swoją ukochaną Astrid i trójką maluchów, a jego brat Alex razem z pozostałymi wyrusza w najeżoną niebezpieczeństwami podróż do niepewnego celu. Świat po kataklizmie jest jednak jeszcze gorszy, niż się spodziewali. Ale i w sklepie wcale nie jest bezpieczniej...

Nikt nie wie, że wojsko ma własne radykalne plany, jak uporać się z następstwami tsunami.
                             
                         źródło opisu: Wydawnictwo Rebis, 2014
                        źródło okładki: http://www.rebis.com.pl/


Fabuła:
"Niebo w ogniu" to kontunuacja pierwszej części trylogi "Odcieci od świata". Bohaterowie podzielili sie na dwie grupy. Pierwsza ktrórej dowodzi Niko pojechała szkolnym autobusem w kierunku Denver. Jest tam punkt ewakuacujny zroganizowany przez wojsko. Ich przyjaciel Brayden został postrzelony i muszą szybko uzyskać dla niego pomoc. W trakcie ich podruży napotykają oni jednak na grupe kadetów którzy nie zamierzają ich przepuścić. Wymuszaja z nich informacje na temat miejsca pobytu ich przyjaciół i przejmują autbus. Nasi bohaterowie zostaja odzieleni od Baydena i decyduja się na dalszą wędrówke piechotą. W tym czasie Dean i Astrid oraz pare maluchów którzy zostali w Greenwayu napotykają na różne przeszkody w tym skończenie się prądu i wtargnięcie intruzów. Jake który zostawił ich w pierwszej części postanowił wrócić co wywołuje zazdrosć Deana który jest zakochany w Astrid, byłej Jake'a. Niedługo potem zostają zmanipulowani przez kadetów by ich wpuścili. Czy zdołają ich z tamtąd przegonić ? Czy Niko i reszta dotrą do Denver ? I jakie plany ma wojsko ? Czy rzeczywiście pomagają uchodźcom ? W tej części książki dużo się dzieje. Akcja jest zwiazła i ciekawa. Widać że treść jest przemyślana. Bardzo podoba mi sie styl autorki.

Bohaterowie:
Zostają poddani naprawde silnej próbie charakteru. Zewsząd otacza ich śmierć i zniszczenie. Tracą bliskich i nie wiedzą czy sami przetrwają. Niektózy zachowują zimną krew inni przeżywają prawdziwe katusze. Nie wszyscy dotrwają do końca. Nie wszyscy zniosą przeciwieństwa losu. Wszyscy urozmaicają akcje i nadają jej ciekawe wybrzmienie. Są dopracowani i mają indywidualne cechy.

Oprawa graficzna:
Pierwsza książka miała genialną okładke i ta również mnie nie zawiodła. Jest po prostu idealnie dopasowana do treści książki. Świetnie wygląda. Od razu wiesz też z jakiego rodzau książką masz doczynienia. W tej części prócz dnia mamy jeszcze liczbe pozostałych kilometrów na dole stron, co niezwykle mi sie podoba :3

Podsumowanie:
Czytałam tę książke z wielkim zapałem. Jest naprawde dobra. Polecam ją miłośniom książek jak i osobom które raczej nie łatwo namówić do czytania. Książka wciągnie każdego.

http://room6277.blogspot.ie/2015/03/wygraj-wymarzona-ksiazke-konkurs.html

Dla wszystkich miłośników książek ! Jeden z moich lubionych blogów zorganizował konkurs. Zostało już co prawda niewiele czasu na wziecie udziału ale wszystkich gorąco zapraszam. Nie jest to jeden z tych konkursikó gdzie wystarczy wpisać pod jakim nickiem się obserwuje i podac adresu email. Blogerka wpadłą na o wiele lepszy pomysł. Trzeba wysłać jej coś co jej sie wyjątkową spodoba drogą emailowa, ale więcej dowiecie sie na jej blogu http://room6277.blogspot.ie/2015/03/wygraj-wymarzona-ksiazke-konkurs.html.
J.M.K.

1 komentarz:

  1. Od dziś zaczynam czytać ksiazki dzięki tobie! :) zaczynam obserwowac i licze na rewanż ;))
    http://toloveyourselff.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń