Theme by Kran

4/01/2015

Wściekły Wiatr czyli zakończenie genialnej seriiTytuł: Wściekły Wiatr
Seria: Monument 14
Autor: Emmy Laybourne
Wydawnictwo: Rebis
Liczba srton: 352
Rok wydania: 2014

KILKANAŚCIORO DZIECI. JEDEN SUPERMARKET. MILION RZECZY, KTÓRE MOGĄ PÓJŚĆ ŹLE.

ZOSTAŃCIE NA MIEJSCU. ALBO JEDŹCIE DO DENVER.

Ostatni, bardzo emocjonujący tom nowej serii dla młodzieży „Monument 14” trzyma w napięciu do samego końca. Jak grupka zżytych ze sobą dzieciaków przetrwa koszmar świata po apokalipsie? Czy powiedzie im się kolejna próba ocalenia?

TO KONIEC.

Dean, Alex i inni w ostatniej chwili opuszczają przeznaczoną do zniszczenia strefę i lądują w obozie dla uchodźców w Kanadzie. Niektórzy odnajdują tam rodziny. Wszyscy cieszą się względnym spokojem po strasznych przejściach. Wtedy Niko natrafia w gazecie na zdjęcie Josie. Dziewczyna żyje.

A MOŻE…

Jej los jest jednak tragiczny. Razem z nowymi towarzyszami o grupie krwi zero przebywa w obozie-więzieniu na terenie Stanów. Zakochany Niko jest zdecydowany ją stamtąd wyciągnąć. Postanawia po nią jechać. Dołączają do niego Dean, Jake i Astrid, której ciążą i nienarodzonym dzieckiem interesuje się wojsko. Chcą ją poddać tajemniczym eksperymentom, musi więc zniknąć.
źródło opisu: Wydawnictwo Rebis, 2014 r.
źródło okładki: http://www.rebis.com.pl/

Fabuła:
W tej części serii bohaterowie zostają podzieleni. Niko, Alex, Dean, Astrid, bliźnięta, Chloe i Jake zostają umieszczeni w obozie dla uchodźców w którym mają pozornie zapownioną opiekę. Tylko że w tajemniczych okolicznościach znikają kobiety w ciąży... Astrid podejrzewa ze zabierają je wbrew ich woli na badania, jednak nikt jej nie chce wierzyć. W dniu urodzin bliźniąt Niko natrafia na zdjęcie Josie w gazecie. Z artykułu wynika ze w obozach dla grupy zero gdzie jest Josie panują okropne warunki. Astrid, Niko, Jake i Dean wyruszają ją uratować. Po drodze napotykają na wiele trudności w tym wściekłe wiatry, które roznoszą skażone powietrze. Planują zamieszkać wspólnie na farmie dziadka Niko, kiedy juz wszyscy będa znowu razem.

Bohaterowie:
Już wam o nich pisałam w recenzjach poprzednich części tu i tu. Myśle że wystarczy dodać że w tej częśći Jake przeżywa głęboką deprsesje i bierze antydepresanty oraz dużo pije. Astrid skaczą hormony a Dean stara się nią opiekować. Ogólnie ich polubiłam, choć troche mnie wkurzali :)

Oprawa graficzna:
Wściekły Wiatr ma przecudowna okładke. Od razu mi się spodobała i zacheciła do przeczytania książki. Mówi się że nie należy oceniać po okładce, ale tak naprawde to okładka często wpływa na wybur książki. Cała seria ma genialne okładki, idealnie pasujące do Monumentu 14. Aż musze je wstawić :


Podsumowanie: 
Autorka spisała sie genialnie. Wszystkie części były warte poświeconego im czasu. Pomysł jest oryginalny i gorąco was zachęcam do przeczytania Monumentu 14. Każda z postaci jest oryginalna i ma swój wkład w książke. Całość jest spójna i po prostu rewelacyjna. Ktoś zasugerował nam żebyśmy wprowadziły punktację i pomyślałam że to dobry pomysł więc oto jest :) Książka "Wściekły Wiatr" dostaje 7/10 a seria "Monument 14" 9/10.


Ps.Przepraszam ze post jest dopiero teraz ale mam dużo nauki ze względu na test gimnazjalny :(  

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz