Theme by Kran

5/16/2015

Rachel Renee Russel - Cykl Dzienniki Nikki. Nie tylko o szkole !

Tytuł: Nie tylko o szkole!
Cykl: Dzienniki Nikki
Autor: Rachel Renee Russell 
Wydawnictwo: Akapit Press 
Rok wydania: 2012
Ilość stron: 284


Fabuła
Książka opowiada o nastolatce o imieniu Nikki, która przenosi się wraz z rodziną do nowej szkoły. Tata Nikki pracuje w dezynsekcji robali, czego Nikki się wstydzi. W szkole poznaje różnych nastolatków, z których najgorsza jest MacKenzie, ponieważ uważa się za najlepszą dziewczynę w szkole i należy do szkolnych "efełek". Chole i Zoey to jej najlepsze kumpele. Poznaje też tam mega przystojnego Brandona,do którego ciągle zarywa MacKenzie, ale Brandon nie wydaję się nią zainteresowany. Nikki ma duży talent plastyczny. Zaczyna zdobywać sławę w szkole, kiedy zaczyna robić swoim przyjaciółkom tatuaże długopisem. Nie zapominajmy też, że Nikki ma 6 - letnią siostrę Briannę, która boi się wróżek - zębuszek. 
Fabuła musi mieć po prostu 5\5 pkt. 

Bohaterowie
Bohaterowie są po prostu wspaniali! Pewnie książka jest dla mnie fenomenalna, bo pisana jest tzw. językiem nastolatków. Nikki to nieśmiała dziewczyna, ale na serio jest meeega zakręcona. W sumie to chyba najbardziej ze wszystkich bohaterów spodobał mi się Brandon, ponieważ on nie był nastolatkiem należącym do "efełków" i nie był taki arogancki, samolubny, tak jak MacKenzie. Spodobała mu się Nikki... 
Dalej nie będę zdradzać, uważam, że samemu jest najlepiej odkrywać kolejne rozdziały.
Oczywiście bohaterom należy się 5\5 pkt.

Oprawa graficzna
Okładka zaskoczyła mnie... pozytywnie. Jest dosyć szalona i kreatywna, co mnie sie podoba. Nie będę się tu rozpisywać, tylko wstawię zdjęcie okładki... 

Oprawie daję 5\5 pkt.

Podsumowanie
Nie ma co się rozpisywać. Książka jest po prosu bestsellerem światowym. Czyta się ją szybko i lekko. Na każdej stronie w tej książce są obrazki, które dodają uroku książce. Na prawdę polecam! 
W sumie wychodzi 15\15, czyli to superowa książka !!Ps. Przepraszam za brak cytatu. Nie wiedziałam jaki dodać, a gdybym już jakiś wybrała, to pewnie musiałabym przepisywać całą książkę!


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz